Jak szybko mogą frunąć ptaki?

Jednym z przedstawicieli mysikrólikowatych (zaliczanych również kiedyś do pokrzewkowatych) jest mysikrólik zwyczajny. Ptak ten pomieszkuje w niemalże całej Europie, która najliczniej oblegana jest zdecydowanie w środkowej i wschodniej części. Gatunki te niezwykle często docierają także aż po wschodnią Syberię, a także Azji Mniejszej.

Izolowane populacje tego gatunku zobaczyć można ponadto w północnym regionie Azji i Ameryce Północnej. Sposób życia mysikrólika zwyczajnego jest różny, ponieważ częściowo uznaje się go za osiadły, a po części za wędrowny oraz koczujący. Zima jest dla tego gatunku czasem, w którym udaje się w stronę południowej Europy albo też północnej Afryki. W naszym kraju mysikrólik pospolity upodobał sobie świerkowe lasy górskie , a także umiejscowioną na północy kraju puszcze: Augustowską, Knyszyńską oraz Białowieską.

ptaki drapieżne

Jest to ptak rozpowszechniony na terenie naszego kraju, a jego najmniejszą najniższą liczebność zauważa się w tych rejonach, w których nie rosną wspomniane lasy świerkowe. Mysikrólik zwyczajny jest najmniejszym ptakiem na obszarze całego kontynentu. Mimo, że bardzo często za takiego bierze się strzyżyka, to właśnie sięgający co najwyższej 9 centymetry długości mysikrólik, zdobył w tej kategorii niezaprzeczalne pierwsze miejsce na podium. Czytaj dalej Jak szybko mogą frunąć ptaki?